Zdravé prebaľovanie

► Zaujala Vás možnosť zdravého prebaľovania bábätiek do látkových plienok a chcete sa dozvedieť viac?
► Ste rozhodnutí s “látkovaním” začať, ale ťažko sa Vám orientuje v širokej ponuke najrôznejších druhov a typov plienok a príslušenstva k nim?
► Alebo si len chcete zo zvedavosti rozšíriť obzory?

V každom prípade ste vítaní na našej prednáške o zdravom prebaľovaní sprevádzanej prezentáciou rôznych typov plienok.

 

Novinka:  Tému Zdravého prebaľovania a bezplienkovej metódy (BKM) sme spojili do jedného kurzu pod názvom “Látkovanie a bezplienkovanie bábätka”.

 

Na kurze sa zoznámite

s jednotlivými spôsobmi zdravého prebaľovania a výhodách či úskaliach používania jednotlivých typov plienok či vrchných plienkových nohavičiek.

prejdeme si možnosti prebaľovania od moderných látkových plienok typu AIO (all in one)-všetko v jednom cez SIO (snap in one)-nacvakávacie vnútorné jadrá, ktoré sa pripínajú na vrchné nohavičky, “kapsovky”, nohavičkové plienky až po “štvorcovky”.

Dozviete sa

• ako s používaním “látkoviek” začať, koľko čoho si prichystať, podľa čoho sa rozhodovať pri výbere vlastnej látkovej výbavičky.

 

A prečo „látkovať“?

Finančné hľadisko: V každom prípade s látkovými plienkami ušetríte! Na začiatku zainvestujete, podľa toho, pre akú výbavičku sa rozhodnete, tak v rozpätí cca od 200 Eur do cca 500 Eur. Tá najvyššia suma je v prípade, že všetky plienky budú „moderné“ vo verzii „všetko v jednom“. Myslite však na to, že vaše deti ich môžu od seba podediť, prípadne ich ďalej predáte cez bazárik. Za jednorázovky peniaze síce míňate priebežne, no návratnosť nemáte žiadnu.

Zdravotné hľadisko: V jednorázovej plienke zadoček dieťatka nedýcha. V látkovej áno.

Ekologické hľadisko: Dieťatko prebaľované do jednorázových plienok za dva roky ich používania vyprodukuje cca 1 tonu odpadu.

 

é 

V prípade záujmu o DARČEKOVÝ POUKAZ na kurz pre blízkeho nás kontaktujte na kurzy@rastiemesdetmi.sk.

Prečítajte si odporúčania od našich absolventov kurzu.

 

O lektorke

 

viac-lektorka-Lenka_Eleckova-Zdrave_ prebalovanieRNDr. Lenka Elečková, PhD.

Vyštudovala ekológiu a chémiu. Po doktoráte prevádzkovala tri roky obchod s prírodnými a ekologickými produktami pre deti, dospelých a domácnosť, v ktorom aj predávala. S obchodom bolo prepojené poradenstvo ohľadom výberu látkových plienok a ergonomického nosenia detí. Školila sa v tejto oblasti na Slovensku aj v Českej republike. Už počas prevádzkovania obchodu som začala organizovať kurzy pre rodičov – predpôrodný kurz a kurzy na témy kontaktného rodičovstva (Popôrodné stretnutia).

Mamka dvoch detí.