Prednáška

4. júna 2024 - 14:00 - 15:30

Kurzy Rastieme s deťmi

Milí rodičia, pozývame Vás na stretnutie z nášho Cyklu popôrodných stretnutí na tému „Vývin mozgu, správanie detí, správanie rodičov a ako sa vzájomne ovplyvňujú“ s lektorkou Mgr. Radkou Petrvalskou, PhD.

Povieme si:

  • základné informácie o vyvíjajúcom sa mozgu, o jeho flexibilite a odolnosti (pomôže to v lepšom celkovom porozumení správania sa detí)
  • ako nervový systém pracuje, keď je v kľudovom (regulovanom) stave, a naopak, čo sa v ňom deje, keď nie je v pokoji (keď je predráždený, v strese, v napätí,…) – u detí a aj u dospelých.

 

(Radka Petrvalská)

Viac o Cykle popôrodných stretnutí:

Cyklus je rozdelený na 6 stretnutí, ktoré vás prevedú témami, ktoré sú aktuálne pre rodičov akonáhle už držia bábätko v náručí. Zameraný je na vedomosti, ktoré je dobré mať už v období počas prvých troch rokov života s deťmi.

Témy stretnutí:

  1. Spánok bábätiek – ako spinká malé a väčšie bábätko (23.4.2024)
  2. Dojčenie a „dospelácke“ jedlo (7.5.2024)
  3. Kedy sa dieťatko prirodzene odstavuje od dojčenia? (21.5.2024)
  4. Vývin mozgu, správanie detí, správanie rodičov a ako sa ovplyvňujú (4.6.2024)
  5. Hranice v živote s deťmi (18.6.2024)
  6. Normy a vzorce v rodine (2.7.2024)

Stretnutiami Vás budú sprevádzať dve lektorky – lekárka s praxou na neonatológii a laktačná poradkyňa v jednom MUDr. Ivka Kušnierová a psychologička Mgr. Radka Petrvalská, PhD. venujúca sa vzťahovej väzbe a rodinnej terapii.

Stretnutia prebiehajú online cez messenger v malej skupinke, s min. 4 a max. 10 žien/párikov cca každé dva týždne (v utorky o 14:00, jedno stretnutie je v rozsahu cca 1,5 hod.). Zo stretnutí bude robený záznam pre naše účastníčky a účastníkov pre prípad, že partner v tom čase je v práci.

Hodnota za stretnutia v balíčku je 40 € / 6 stretnutí / jednotlivec, párik, za jedno stretnutie mimo balíčka 8 € (balíček zahřňa aj jednu hodinu skupinovej konzultácie s lektorkami).

Prihlásenie na Balíček Cyklus popôrodných stretnutí.

 

V prípade záujmu o DARČEKOVÝ POUKAZ na kurz pre blízkeho nás kontaktujte na kurzy@rastiemesdetmi.sk.

Prihláste sa

už ostáva iba 2 voľných miest!
Rezervácie už nie sú možné.
Po prihlásení sa na udalosť Vám cca do hodiny príde potvrdzujúci mail. V prípade, že Vám mail nedorazil a nenašli ste ho ani v zložke Spam prosím kontaktujte nás.