Nosenie detí

Dieťa hľadá matku nie len kvôli jedlu, ale aj pre potrebu blízkosti, lásky a bezpečia. Tieto (a ďalšie) potreby dieťa od narodenia dokáže komunikovať. A matka im inštinktívne dokáže porozumieť a napĺňať.

Na ceste porozumenia však máme množstvo odporúčaní a kultúrnych stereotypov v starostlivosti o novorodené a malé deti. Synchronicita cyklov a vzájomné prepojenie sa s dieťatkom bývajú častokrát narušené. Či už vplyvom rôznych okolností počas pôrodu, alebo množstvom rôznych informácií a rád z prostredia, ktoré potom dostávajú prednosť pred skutočnými potrebami niekoho z diády matka – dieťa. Je teda pochopiteľné, že môže prísť zmätok v tom, ako k starostlivosti pristupovať.

Šatkovanie - Rastieme s deťmi

Kurz Nosenie detí sa zameriava predovšetkým na podporu kompetencií ženy–matky v čítaní skutočných potrieb jej (novorodeného) dieťatka.

Vychádzame z poznania, že svoje deti nosia všetky matky. Viac, alebo menej. Či už používajú šatku, nosič alebo náruč. Šatka je len jeden z nástrojov, ktorý nám fungovanie v každodennej realite uľahčuje.

 

Obsah kurzu Nosenie detí

Prejdeme si:

   • ako nosenie pomáha dieťatku aj rodičom,
   • typy nosičov a šatiek,
   • ako dieťatko do šatky či nosiča bezpečne vložiť aj vybrať,
   • nosenie a správny vývoj chrbátika a bedrových kĺbikov,
   • ako pomáhajú šatky a nosiče s dojčením,
   • ako dieťatko do šatky či nosiča obliecť.

Kurz povedie lekárka s praxou na neonatológii, laktačná poradkyňa a poradkyňa nosenia detí MUDr. Ivana Kušnierová.

 

 

V prípade záujmu o DARČEKOVÝ POUKAZ na kurz pre blízkeho nás kontaktujte na kurzy@rastiemesdetmi.sk.

Prečítajte si odporúčania od našich absolventov kurzu.

 

Lektorka

 

viac-lektorka-Ivka_Cincarova-BKM

MUDr. Ivana Kušnierová
(Videomedajlónik Ivka)

Som mama troch detí, manželka, poradkyňa pri dojčení, pri nosení detí, lekárka s praxou na novorodeneckom oddelení a hlavne žena, ktorá má chuť robiť veci krajšie, lepšie, láskavejšie a pohodovejšie, ako doteraz. Tak, aby sa každodenná rutina stala radosťou, aby každá chvíľka s dieťatkom /aj bez neho/ bola dôvodom na úsmev a vďaku. Tak, aby sme dokázali našim deťom vytvoriť svet plný pochopenia, istoty a skutočného šťastia. Svet, v ktorom bude stáť za to žiť. Zatiaľ aspoň v rodine :-).

Fotografie z kurzu